ალოგი ბელარუსიის ბიზნესის წარმომადგენლებს შეხვდა
2015 წლის 22 აპრილს, სასტუმრო „თბილისი მარიოტში“ გაიმართა საქართველო-ბელარუსიის ბიზნეს-ფორუმი, რომელიც მიზნად ისახავდა ორ ქვეყანას შორის არსებული ეკონომიკურ ურთიერთობების გაღრმავებას.
ფორუმზე წარმოდგენილ იქნა პრეზენტაციები ბელარუსიისა და საქართველოს საინვესტიციო კლიმატის, აგრეთვე სახელმწიფო პროგრამის „აწარმოე საქართველოში“ შესახებ..
ბელარუსიის ბიზნეს დელეგაციის შემადგენლობაში იყო 38 კომპანიის 44 წარმომადგენელი სხვადასხვა სექტორებიდან: ენერგეტიკა, ტრანსპორტი და ლოჯისტიკა, ფართო მოხმარების ენერგომოწყობილობები, საგზაო-სამშენებლო სპეცტექიკა, ავტოსატრანსპორტო მისაბმელები, ავეჯი, მუყაო-ქაღალდის პროდუქცია, კვების პროდუქტები, სანიტარულ-კერამიკული ნაკეთობები, მედიკამენტები, დეზინფექციის საშუალებები, საყოფაცხოვრებო ქიმია, სასოფლო-სამეურნეო სპეცტექნიკა, ლიზინგი.
ფორუმის ფარგლებში შედგა180-ზე მეტი პირისპირ შეხვედრა. მათ შორის იყო კომპანია ალოგიც, რომელიც სატრანსპორტო ლოგისტიკურ სფეროს წარმოადგენდა. შევხვდით არსებულ და პოტენციულ პარტნიორებს არამხოლოდ ბელორუსიიდან, არამედ საქართველოდანაც.