ა-ლოგი საქართველო-სლოვაკეთის ბიზნეს ფორუმზე
მიმდინარე წლის 29 მაისს სახელმწიფო ვიზიტით საქართველოს სლოვაკეთის პრეზიდენტი ანდრეი კისკა და ბიზნეს დელეგაცია ესტუმრნენ.
30 მაისს ტექნოლოგიურ პარკში ღონისძიებაზე მოეწყო საქართველოს საინვესტიციო გარემოს პრეზენტაცია და ორმხრივი შეხვედრები ქართველ და სლოვაკ ბიზნესმენებს შორის.
ბიზნეს ფორუმის ძირითადი განსახილველი თემები იყო: ენერგეტიკა, ინფორმაციული ტექნოლოგიები, ტრანსპორტი, ლოგისტიკა, ინფრასტრუქტურა და ვაჭრობა.
ფორუმის ფარგლებში კომპანია ა-ლოგის წარმომადგენლებმა გამართეს შეხვედრები სლოვაკეთის ბიზნეს წარმომადგენლებთან, რა დროსაც განხილულ იქნა კომპანიებს შორის შესაძლო პარტნიორობის დეტალები.
უნდა აღინიშნოს, რომ ჩვენს კომპანიას პირველად მიეცა საშუალება პირისპირ შეხვედროდნენ სლოვაკეთის ბიზნესის წარმომადგენლებს და იმედს გამოვთქვამთ, რომ მსგავსი შეხვედრები ხელს შეუწყობს ორ ქვეყანას შორის ბიზნეს ურთიერთობების ჩამოყალიბებას.