ავტოლოგისტიკა საქართველო-ისრაელის ბიზნეს ფორუმზე
მიმდინარე წლის 20-21 ოქტომბერს საქართველოს ეწვია ისრაელის სავაჭრო პალატისა და კერძო სექტორის წარმომადგენლები. საქართველო-ისრაელის სავაჭრო პალატებისა და BDO-ს ორგანიზებით სასტუმრო „ქორთიარდ მერიოტ“-ში (Courtyard Marriot) გაიმართა კონფერენცია, რომლის მიზანს წარმოადგენდა კომპანიებისათვის ბიზნეს გარემოსა და საინვესტიციო კლიმატის გაცნობა.
კონფერენციის ფარგლებში დაიგეგმა ქართულ და ებრაულ კომპანიებს შორის პირისპირ შეხვედრები, მათ შორის იყო კომპანია ავტოლოგისტიკაც. გავეცანით სხვადასხვა სფეროს წარმომადგენლებს და ვიმედოვნებთ, რომ თითოეულ მათგანთან მომავალში ორმხრივი თანამშრომლობა შედგება.
აპრილში დამუშავდა 53,626 TEU კონტეინერი, რაც 91,3%-ით მაღალი მაჩვენებელია 2022 წლის აპრილთან შედარებით. აღსანიშნავია, რომ ფოთის საზღვაო ნავსადგურში, ერთ თვის მანძილზე, ამ რაოდენობის ტვირთის დამუშავების პრაქტიკა აქამდე არ ყოფილა.